První tým Jiskry Humpolec hraje jihočeskou Krajskou ligu, kterou hraje 13 týmů jižních Čech a Vysočiny.

Rozpis zápasů 2017/2018
Soupiska týmu
Tabulka

Play off: Č.Krumlov - Humpolec 7:4 (0:1, 4:0, 3:3)
Góly a nahrávky: 29. J. Krcho, 30. K. Šťastný (Fučík), 36. Berný (Ungr, J. Krcho), 37. K. Šťastný (Svěchota, Malovec), 45. Berný (Andrýsek), 51. Klíma (Kadlec, J. Krcho), 60. Andrýsek – 19. Hynek (Loučka), 41. Hendrych (Loučka), 46. Š. Prokop, 56. Hendrych (Brychta).
Rozhodčí: D. Čáp, Macák – Deim, Jan Lang.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 3:1.

Play off: TJ Jiskra Humpolec – HC Slavoj Č. Krumlov 4:5 sn (1:2, 3:1, 0:1 – 0:0)
Góly a nahrávky: 19. Dolejš (Hynek, Zadina), 29. Bambula (Hendrych), 32. Zadina (J. Šerák), 38. Hynek (Hendrych) – 14. Hakl, 16. Svěchota (K. Šťastný, Fučík), 37. Malovec, 56. Svěchota (K. Šťastný), rozh. nájezd K. Šťastný.
Rozhodčí: Hamr, J. Stach – Bušta, J. Macháček.
Vyloučení: 5:5, navíc Fučík (Č. Krumlov) 5 minut + do konce.
Využití: 2:0.

Play off: HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Jiskra Humpolec 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly a nahrávky: 26. Berný (Ungr, Svěchota) – 3. Brychta (Loučka), 48. Hurda (Hynek).
Rozhodčí: Pexa, Horáček – Karlín, Mart. Šesták.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 0:1.

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – TJ Jiskra Humpolec 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Góly a nahrávky: 5. M. Čáp (?ikeska, Nehoda), 16. Dušák (Kyml, M. Čáp), 19. Dušák (Mikeska, M. Čáp), 52. Vlach (J. Míchal, Bůžek) – 11. Mart. Jelínek (Bambula, Loučka), 32. Loučka (Bambula).
Rozhodčí: Hamr – Knor, Mart. Šesták.
Vyloučení: 3:6.
Využití: 1:1.

TJ Jiskra Humpolec – HC Vajgar J. Hradec 4:3 v prodl. (1:0, 0:0, 2:3 – 1:0)
Góly a nahrávky:
6. Mart. Jelínek (T. Dvořák), 44. Dolejš, 58. Hynek (Bambula), 62. T. Dvořák (Hynek) – 44. Jasanský (Tomšík, Jon), 53. Gurka (M. Jindra, Tomšík), 54. Chmel (Gurka, Ištvánik).
Rozhodčí: Trnka – Soukup, M. Matoušek.
Vyloučení: 3:1.

TJ Sokol Radomyšl – TJ Jiskra Humpolec 6:3 (2:1, 4:2, 0:0)
Góly a nahrávky: 3. J. Řehoř (Jungbauer), 18. O. Gába (Kica, P. Procházka), 23. Burkoň (J. řehoř), 26. O. Gába (Hovora, P. Procházka), 34. Šimoník (Slavíček), 39. Slavíček (Pěnička, Šimoník) – 10. Hendrych (Š. Prokop), 35. Mart. Jelínek (Hendrych), 40. Hendrych (Mart. Jelínek Š. Prokop).
Rozhodčí: Vovčko – P. Němec, Diviš.
Vyloučení: 6:8.

Jiskra Humpolec – OLH Spartak Soběslav 2:8 (1:3, 0:3, 1:2)
Góly a nahrávky: 2. Hubert (Brázda, Kočí), 56. Bambula TS – 3. D. Hlaveš (Vild, M. Kučera), 17. Hák (J. Kubeš, Žákovský), 18. Hraňo (J. Kubeš, Žákovský), 23. Šafář (Zajíc, Punčochář), 36. J. Kubeš, 40. Píha (Punčochář, Žákovský), 50. Skalický (Šafář).
Rozhodčí: Hamr – Bušta, Soukup.
Vyloučení: 4:3, navíc Kavka (Humpolec) 10 minut.
V oslabení: 0:1.

HC Lední Medvědi Pelhřimov B – TJ Jiskra Humpolec 4:7 (3:1, 0:1, 1:4)
Góly a nahrávky: 9. B. Svoboda (Kaminski), 10. B. Svoboda (Siřiště, Kaminski), 18. Siřiště (Kaminski), 41. Kaminski (D. Vrátný, Hráček) – 14. Hendrych, 23. T. Dvořák (Bambula), 42. Mart. Jelínek, 45. Mart. Jelínek (T. Dvořák), 47. Hubata (Mart. Jelínek), 54. Hendrych (Dolejš), 55. Dolejš (Š. Prokop, T. Dvořák).
Rozhodčí: Pexa – J. Macháček, Soukup.
Vyloučení: 2:5, navíc Hurda (Humpolec) 10 minut.

TJ Jiskra Humpolec – HC Tábor B 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Góly a nahrávky: 7. Dolejš (Zadina), 11. T. Dvořák (Tobola), 25. Bambula (Hubata), 33. Brázda (Hynek), 39. Dolejš (T. Dvořák) – 36. J. Marek (Mařík, Dudák).
Rozhodčí: J. Stach – J. Macháček, Jan Lang.
Využití: 1:0.

Vimperk - Humpolec 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Góly a nahrávky: 38. Paule (J. Hanzal, Chaloupka), 44. J. Sitter (R. Suchánek ml., Jan Bárta), 56. Paule (J. Hanzal), 59. Paule – 5. T. Dvořák (Mart. Jelínek), 10. Bambula (Dolejš).
Rozhodčí: Poskočil – Karlín, Mart. Šesták.
Vyloučení: 4:6.

Humpolec - Č.Krumlov 3:2

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – TJ Jiskra Humpolec 5:4 (0:0, 1:1, 4:3)
Góly a nahrávky: 34. Hejda, 46. Oulík (M. Král, Štěpán), 48. Miler (Dušek), 52. Miler (P. Bělohlav, Heřmánek), 56. Miler (Heřmánek, Dušek) – 33. T. Dvořák (Bambula), 49. Mart. Jelínek (Loučka, T. Dvořák), 51. T. Dvořák, 54. T. Dvořák (Hendrych, Bambula).
Rozhodčí: Horáček – Knor, T. Müller.
Vyloučení: 7:4.
Využití: 2:2.

Jiskra Humpolec - Strakonice 2:4  (1:2, 0:1, 1:1)
Góly a nahrávky: 11. Hubata (Bambula), 56. Dolejš – 11. Dlouhý (Samohejl), 14. D. Kovář (T. Růžička), 31. Samohejl (M. Müller), 46. L. Bednařík (T. Růžička).
Rozhodčí: Horáček – Soukup, T. Müller.
Vyloučení: 5:10, navíc T. Růžička (Strakonice) 5 minut + do konce.

Mužstvo Jiskry získalo vedení, ale to mu vydrželo jen pětadvacet vteřin. K dalšímu gólu nepomohly ani dvě přesilovky pět na tři, naopak hosté vytáhli stav na 1:4. Domácí v závěru alespoň snížili a půlminutu před sirénou ještě hráli přesilovku pět na čtyři (Tomáš Růžička byl vyloučený na pět minut plus do konce za vražení zezadu na René Loučku), nedokázali však zkorigovat skóre. V humpolecké sestavě chyběl jeden z nejlepších brankářů v soutěži Jan Zour.

Poprvé se představil centr Jiří Bambula (1997), odchovanec Dukly Jihlava, jenž naposledy hrál za Ledeč nad Sázavou. „Byli jsme nedůrazní v koncovce a nešly nám přesilovky, které mohly rozhodnout. Puk skáče v brankovišti, ale hráčům chybí taková ta buldočí zarputilost, aby to tam dorvali. Soupeř si navíc dobře hlídal našeho kanonýra Tomáše Dvořáka,“ líčil kouč Jiří Zour. „Humpolečtí mají na velkém hřišti svoje přednosti, ale dnes byli bezzubí. My jsme se zbytečně často bránili v oslabení, ale při hře pět na pět jsme měli navrch,“ konstatoval strakonický trenér Stanislav Kašpar, jehož kolega Milan Řehoř nazul brusle kvůli nedostatku obránců a byl také jedním z těch, kdo zahřívali trestnou lavici.

SK Telč – TJ Jiskra Humpolec 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly a nahrávky: 19. Cech TS, 27. Berka (Taras), 32. Sokolík (Kret), 55. Kret (Sokolík, Hejl).
Rozhodčí: J. Stach – Soukup, J. Macháček.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 0:0.
V oslabení: 1:0

V sousedském derby se mužstvo Telče vytáhlo na Humpolec hladkým skóre, které otevřel Jaroslav Cech z trestného střílení. V polovině utkání skóroval Josef Berka a po něm Milan Sokolík ve vlastním oslabení. Gólovou pečeť přidal Vojtěch Kret. „V úvodu trefil Lukáš Hejl tyčku, před první sirénou jsme v jízdě tři na dva zahodili tutovku,“ doplnil vedoucí týmu František Čermák a pochválil všechny hráče za disciplinovanost. „Zpočátku se nám nechtělo a když jsme od druhé třetiny vyvinuli tlak, domácí nám z toho vyskakovali a dávali góly,“ líčil kouč poražených Jiří Zour.

TJ Jiskra Humpolec – HC Milevsko 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly a nahrávky: 7. D. Hřeben (T. Dvořák, Loučka), 17. T. Dvořák (Hurda, Loučka), 27. D. Hřeben (T. Dvořák, Hurda), 55. Mart. Jelínek – 24. J. Havran (Pouch), 30. Hamerle (Suchan, Radosta).
Rozhodčí: Macák – Deim, Jan Lang.
Vyloučení: 7:12, navíc Kořánek (Milevsko) do konce, Votruba (Milevsko) 10 minut.
Využití: 2:1.

TJ Jiskra Humpolec – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
2. Kavka (Zd. Jelínek), 2. T. Dvořák (D. Hřeben, Brázda), 40. T. Dvořák (Hubata, Mart. Jelínek), 44. Hubata (Kavka, J. Šerák), 45. T. Dvořák (D. Hřeben), 50. T. Dvořák (Hurda) – 32. Klimeš (R. Benda, Vlach).
Rozhodčí: D. Urban – Jan Lang, Maxa.
Vyloučení: 4:5, navíc Baxa (Humpolec), Klimeš (Veselí) oba 5 minut + do konce, L. Míchal, Nehoda, Arnold (Veselí) všichni 10 minut.

Mužstvo domácí Jiskry se veze na vítězné vlně. Po čtyřech tříbodových úspěších v řadě šli svěřenci Jiřího Zoura do boje s chutí a hned spustili palbu na veselskou Lokomotivu, jejíž gólman Dominik Klestil dvakrát vytahoval kotouč z klece již ve 2. minutě. Potom se hosté mohli nadechnout v přesilovce pět na tři, ale nic z ní nevytěžili. Teprve z náporu ve druhém dějství se jim podařilo snížit, ale Humpolečtí je uzemnili gólem do šatny.

Třemi góly v rozmezí šesti minut dokonala Jiskra své dílo. Páté vítězství za sebou ji připevnilo k bronzovému stupínku. Hosté od řeky Lužnice neunesli tíhu zápasu a rozhodčí musel korigovat jejich frustraci několika vyššími tresty. „Protivníky docela položilo, když jsme na konci druhé třetiny uletěli z jejich sevření a dali třetí gól. V závěru jim chytly saze. Nás znovu skvěle podržel brankář,“ hodnotil Jiří Zour. „Varovali jsme před aktuální formou Humpolce, ale hráči si to nevzali k srdci,“ krčil rameny kouč poražených David Šošovica.

HC Vajgar J. Hradec – TJ Jiskra Humpolec 4:5 (1:3, 1:2, 2:0)
Góly a nahrávky: 1. Ondřej (Havelka, Lazorišák), 29. Ondřej (Lazorišák), 50. Gurka (Navrátil, Tržil), 60. Lazorišák (R. Procházka) – 4. Dolejš (D. Hřeben), 5. T. Dvořák (Loučka), 16. T. Dvořák (J. Šerák), 24. Zd. Jelínek (Dolejš), 28. D. Hřeben (T. Dvořák, J. Šerák).
Rozhodčí: Trnka – Mart. Šesták, P. Bělohlav ml.
Vyloučení: 5:4.

Všemi hokejovými mastmi mazaný Zdeněk Ondřej otevřel na hradeckém ledě gólový účet již v úvodní minutě, jenže potom určovali vývoj skóre Humpolečtí se čtyřmi hráči ročníku 2001, jejichž přednostmi byly pohyb a bojovnost. Domácí v závěru velkým tlakem gumovali třígólové manko, ale přes úspěšnou power play nedospěli k vyrovnání. „Máme potíže s obranou, namazali jsme hostům na góly. I tak jsme měli vyhrát, při vší úctě k soupeři,“ uvedl hradecký manažer Jiří Skořepa. „Vajgar má pomalejší beky, my zase rychlá křídla a spolehlivého gólmana,“ vytkl před závorku Jiří Zour, trenér vítězů.

TJ Jiskra Humpolec – TJ Sokol Radomyšl 9:1 (4:0, 2:0, 3:1)
5. T. Dvořák, 11. Zadina (T. Dvořák), 17. Hubata (Loučka, Zd. Jelínek), 20. Brázda, 24. Mart. Jelínek (J. Šerák), 26. Mart. Jelínek, 46. Mart. Jelínek (Dolejš), 51. Baxa (Hlavnička), 56. Hlavnička (Hurda) – 55. P. Procházka (Hovora).
Rozhodčí: Macák – Jan Lang, J. Macháček.
Vyloučení: 6:6.

OLH Spartak Soběslav – TJ Jiskra Humpolec 4:7 (1:3, 0:2, 3:2)
4. Vild (Žákovský), 41. Hák (Hraňo, Žákovský), 44. Sládek (Žákovský), 56. Máca (Smíšek) – 1. Š. Prokop (T. Dvořák), 6. T. Dvořák (J. Šerák), 12. T. Dvořák (Š. Prokop), 25. Kavka (J. Šerák, Mart. Jelínek), 40. Hubata (Š. Prokop), 49. T. Dvořák, 60. Š. Prokop (T. Dvořák, Loučka).
Rozhodčí: D. Urban – Brůha, Fr. Strnad.
Vyloučení: 3:5.

HC Tábor B – TJ Jiskra Humpolec 5:4 v prodl. (1:1, 0:2, 3:1 – 1:0)
Góly a nahrávky: 9. Brabec (F. Hubáček), 46. Pospíchal (Š. Kadilák ml., Pípal), 50. Prštický (J. Drda, Ošmyk), 58. Pospíchal (Mart. Novák), 63. Brabec (Prštický) – 16. Hubata (Dolejš), 23. Mart. Jelínek (Brázda, D. Hřeben), 32. Hubata (Kavka), 45. Dolejš (J. Šerák, Hubata).
Rozhodčí: Poskočil – Mašek, J. Macháček.
Vyloučení: 1:4.

Pozdně večerní duel u Jordánu se také dlouho vyvíjel ve prospěch hostí z Humpolce, kteří zareagovali na vedoucí trefu táborského béčka čtyřmi góly. Přesto neudrželi vedení. Muselo se prodlužovat a v 62. minutě ujel Tomáš Prštický s Filipem Brabcem, jenž svým druhým gólem rozhodl o prémiovém bodu pro domácí. „Dvě třetiny se nám vůbec nepovedly, byli jsme laxní. Po důrazné domluvě o přestávce se zvedla herní kvalita. Kluky musím pochválit, zasloužili si dva body,“ řekl táborský lodivod Štěpán Kadilák st. „Sice jsme vedli 4:1, ale soupeř nás v té době už přehrával fyzicky a dostával nás pod tlak. Porážka je pro nás mrzutá vzhledem k vývoji skóre,“ litoval humpolecký Jiří Zour.

TJ Jiskra Humpolec – HC Vimperk 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
43. Kočí (Mart. Jelínek) – 13. J. Sitter (Chaloupka), 36. Paule (J. Předota), 41. J. Sitter (Jiří Lang), 44. Tupý (Jan Bárta).
Rozhodčí: F. Svoboda – Smrž, J. Macháček.
Vyloučení: 4:8.

HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Jiskra Humpolec 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
46. Fučík – 16. D. Hřeben (Prokop), 23. Prokop (D. Hřeben), 45. T. Dvořák, 50. T. Dvořák (Hubata).
Rozhodčí: D. Čáp – Karlín, Mar. Šesták.
Vyloučení: 7:6.

Sestava krumlovského Slavoje v porovnání s loňskou, která získala krajský primát, zchudla o osm borců z prvních dvou pětek, což se odráží ve výsledcích. Druhou letošní porážku utrpěli Krumlovští od Humpolce, jehož kádr dotváří skupina dorostenců. „Měli jsme podstatně víc šancí a střel, ale soupeř nám dal lekci z efektivity a výborně mu zachytal gólman,“ líčil krumlovský asistent Vilém Migl ml. „Když domácí viděli naše kluky s mřížkami, asi nás podcenili. Jednoduché to nebylo, ale dělali jsme minimum chyb, víc jsme chtěli a bojovali,“ těšilo kouče Jiřího Zoura.

TJ Jiskra Humpolec – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 3:2 sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)
Góly a nahrávky: 18. Brázda (Dolejš), 52. T. Dvořák, rozh. nájezd Loučka – 27. Moudrý, 58. Hejda (P. Bělohlav).
Rozhodčí: Hamr – T. Müller, Soukup.
Vyloučení: 8:10, navíc Dušek (Hluboká) 10 minut.
V oslabení: 0:1.Humpolečtí nastoupili v komorním složení se čtyřmi obránci a třemi útoky. Soupeř z Hluboké měl jen o dva beky víc. Podobně vyrovnaný byl i průběh souboje, ve kterém domácí dvakrát vedli a dvakrát připustili vyrovnání. Hosté v oslabení tři na pět ve 27. minutě nevyužili trestné střílení, hráči Jiskry jeli trestné střílení dvakrát v prodloužení a také nedali (D. Hřeben, T. Dvořák). V nájezdech rozhodl obránce Loučka. „Platíme daň za nezkušenost některých mladíků, ale dramatický zápas se určitě líbil divákům,“ ujistil domácí kouč Jiří Zour. „V zajímavém utkání byli výborní oba brankáři,“ všiml si jeho protějšek Miroslav Šulista.

HC Strakonice – TJ Jiskra Humpolec 7:4 (5:0, 1:2, 1:2)
3. Ruda (T. Růžička), 6. Dlouhý (Šebesta), 10. M. Všetečka, 10. M. Müller, 19, Major (Ruda), 28. M. Hrubý (J. Srb, T. Růžička), 55. Ruda (T. Růžička, Major) – 22. Kavka, 37. Hubata (Mar. Jelínek), 56. T. Dvořák.
Rozhodčí: D. Urban – Kubíček, Jan Lang.
Vyloučení: 5:3, navíc Kurečka (Strakonice) 10 minut, J. Šerák (Humpolec) 5 minut + do konce.
V oslabení: 1:0.

Strakoničtí  se sedmi obránci a deseti útočníky (od třetího dějství zapojili další čtyři hráče včetně náhradního brankáře) doma proti Humpolci, který měl k dispozici jen čtyři beky a tři útočné řady, rozhodli o výsledku pěti trefami v úvodní periodě. „Dávali jsme hezké góly po rychlých kombinacích. Jednoduše jsme přehrávali soupeře. Tempo následně polevilo pod dojmem jasného skóre,“ konstatoval manažer Roman Heimlich. „Domácí na nás vletěli ve velkém stylu. Letos hrají opravdu dobře. My jsme to od druhé třetiny zatáhli a zkoušeli hrát na brejky,“ uvedl kouč poražených Jiří Zour.

TJ Jiskra Humpolec – SK Telč 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
12. T. Dvořák (D. Hřeben), 15. Hubata (J. Šerák, L. Kavka), 40. Mar. Jelínek, 43. Loučka (D. Hřeben), 47. Zd. Jelínek (D. Hřeben) – 10. Jak. Prášek (Kubát), 43. Kubát TS.
Rozhodčí: Horáček – Bušta, J. Macháček.
Vyloučení: 7:6, navíc Tůma (Telč) 5 minut + do konce.

Borci humpolecké Jiskry se dali do kupy po chřipkové epidemii a byť stále měli jen čtyři obránce, postavili tři kompletní útoky a hned se to projevilo na výkonu ve vysočinském derby s Telčí. „Bušili jsme do soupeře, ale byli jsme plonkoví v koncovce. Zlomil to teprve třetí gól ve 40. minutě, který dal Martin Jelínek z úniku v oslabení,“ ohlížel se kouč Jiří Zour, jenž tentokrát nemusel do zbroje. „Třetí třetina už byla v režii domácích. Přesto musím pochválit Adama Havlíka, Davida Šebestu a sedmnáctiletého debutanta Honzu Lupače,“ uvedl telčský vedoucí František Čermák.

Milevsko - Humpolec 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)
Góly a nahrávky: 3. J. Müller (Suchan), 17. Suchan (J. Müller), 18. J. Müller (Kořánek), 20. Suchan (Štych, Kořánek), 29. T. Novotný (Sláma), 50. Buriánek (Votruba) – 50. Dolejš (L. Kavka, D. Hřeben).
Rozhodčí: Trnka – Brůha, Bušta.
Vyloučení: 6:6, navíc Čunát (Milevsko) 10 minut.

Souboj Milevska s Humpolcem neměl potřebné parametry a vyvíjel se jednoznačně ve prospěch domácích. „Proti téměř odevzdanému soupeři s desítkou statečných jsme se pomalu dostávali do tempa, ale jsme rádi za tři body,“ uvedl milevský kouč Luboš Krupka. Humpoleckou střídačku zkosila chřipková epidemie. K dispozici byl jediný gólman a dvě pětice do hry, z toho tři hošíci ročníku narození 2001 a obranu z nouze doplňující kouč Jiří Zour (ročník 1964). „Považuji za zázrak, že jsme to vůbec odehráli a nedostali větší rychtu,“ ulevil si žargonem nejstarší muž na kluzišti. (zdroj: www.jchokej)