Jak začít s hokejem

Prioritou práce našeho oddílu je mládež. V současné době u nás fungují 3 mládežnické týmy - přípravka,  2.třída a 3.třída. Máme k dispozici několik sad hokejové výstroje, kterou půjčujeme zájemcům na jejich úvodní sezónu bez potřeby vkládat do začátku velké finanční prostředky do nákupu hokejových potřeb. Kromě bruslí vše zapůjčíme. Přivítáme každého chlapce nebo dívku od 5 let, kteří mají zájem o hokej.

Otázky a odpovědi:

V kolika letech má dítě začít bruslit?

Podle našich zkušeností doporučejeme stáří 5 let. Bruslí i menší děti, ale tam je potřeba, aby práci trenéra převzali rodiče a první bruslařské krůčky zajistili sami. Známe děti, které bruslili od 3 let, ale pokud k tomu dítě je, naučí se, i když začne déle. U hodně malých dětí (3 - 4 roky) je to naprosto o individuálním přístupu bez jakéhokoli nucení do bruslení. Stačí třeba 20 minut nebo "trénink" rozdělit do více částí. Zpočátku učte děti vstávat z ledu bez pomoci, chodit po ledě, kolébání z nohy na nohu ("medvídek") tlačit židličku nebo rodiče. Dbejte na pokrčené nohy v kolenou. Velmi důležité jsou kvalitní pevné brusle. Kupte raději starší brusle od malého hokejisty než z bazaru, na kterých se vystřídalo několik generací bruslařů. Důležitá je stranová pevnost brusle v kotníku. Nejvíce se dítěti pomstíte, když mu koupíte plastové brusle v hypermarketu. Na nich pouze ztrácíte čas a naučit bruslit se na nich nedá. Pokud potřebujete poradit volejte nebo pište, případně se přijďte poradit na naše tréninky.

Jak často jsou tréninky?

Trénujeme 3x týdně a v průběhu sezóny hrajeme 1-2 zápasy týdně.

Jaké je zázemí?

Na jaře 2011 Město Humpolec zainvestovalo do výstavby nových šaten v prostoru, kde dříve byla šatna pro veřejné bruslení. Od sezóny 2011/2012 tak budeme disponovat 5 šatnami s kompletním sociálním zařízením pro naše týmy.

Jaké jsou příspěvky na začátku?

V prvním roce, kdy dítě začíná je příspěvek 500 Kč. Učí se bruslit a zápasy a turnaje hraje jen vyjímečně. Od okamžiku, kdy začíná jezdit na turnaje, se příspěvek zvyšuje, ale snažíme se příspěvky držet na přijatelné výši, aby byl hokej dostupný všem.

Kolik stojí hokejové vybavení pro začínajícího hokejistu?

Na 1.sezónu můžeme zdarma půjčit kompletní hokejovou výzbroj (kromě bruslí, hokejky a přilby - viz výše). Později to rodiče řeší odkupem výzbroje od starších dětí, kteří ze svého stávajícího vybavení vyrostly. Pro tyto potřeby chceme nabídnout i hokejový bazar na těchto stránkách. Pokud byste chtěli koupit výzboj novou, sety pro nejmenší stojí do 3500 Kč.

Jaká je perspektiva výkonnostního růstu?

Hokej je náročný sport zejména co se týče počtu hráčů v týmu. Je třeba minimálně 2 brankaři a 13 - 15 hráčů do pole. Ve vyšších kategoriích spolupracujeme hlavně se Spartakem Pelhřimov, se kterým si vyměňujeme hráče, tak, aby všichni mohli svůj sport hrát.

Partneři