Muži A

První tým Jiskry Humpolec hraje jihočeskou Krajskou ligu, kterou hraje 12 týmů. Ze soupeřů z minulé sezóny postoupil Davidservis ČB do 2.ligy a letos přibyly týmy Telče a Žirovnice. V loňské sezóně v konkurenci 11 týmů skončil Humpolec na 5.příčce.

Rozpis zápasů 2017/2018
Soupiska týmu
Tabulka

HC Tábor B – TJ Jiskra Humpolec 5:4 v prodl. (1:1, 0:2, 3:1 – 1:0)
Góly a nahrávky: 9. Brabec (F. Hubáček), 46. Pospíchal (Š. Kadilák ml., Pípal), 50. Prštický (J. Drda, Ošmyk), 58. Pospíchal (Mart. Novák), 63. Brabec (Prštický) – 16. Hubata (Dolejš), 23. Mart. Jelínek (Brázda, D. Hřeben), 32. Hubata (Kavka), 45. Dolejš (J. Šerák, Hubata).
Rozhodčí: Poskočil – Mašek, J. Macháček.
Vyloučení: 1:4.
Využití: 1:0.

Pozdně večerní duel u Jordánu se také dlouho vyvíjel ve prospěch hostí z Humpolce, kteří zareagovali na vedoucí trefu táborského béčka čtyřmi góly. Přesto neudrželi vedení. Muselo se prodlužovat a v 62. minutě ujel Tomáš Prštický s Filipem Brabcem, jenž svým druhým gólem rozhodl o prémiovém bodu pro domácí. „Dvě třetiny se nám vůbec nepovedly, byli jsme laxní. Po důrazné domluvě o přestávce se zvedla herní kvalita. Kluky musím pochválit, zasloužili si dva body,“ řekl táborský lodivod Štěpán Kadilák st. „Sice jsme vedli 4:1, ale soupeř nás v té době už přehrával fyzicky a dostával nás pod tlak. Porážka je pro nás mrzutá vzhledem k vývoji skóre,“ litoval humpolecký Jiří Zour.

TJ Jiskra Humpolec – HC Vimperk 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly a nahrávky:
43. Kočí (Mart. Jelínek) – 13. J. Sitter (Chaloupka), 36. Paule (J. Předota), 41. J. Sitter (Jiří Lang), 44. Tupý (Jan Bárta).
Rozhodčí: F. Svoboda – Smrž, J. Macháček.
Vyloučení: 4:8.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:1.

HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Jiskra Humpolec 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
46. Fučík – 16. D. Hřeben (Prokop), 23. Prokop (D. Hřeben), 45. T. Dvořák, 50. T. Dvořák (Hubata).
Rozhodčí: D. Čáp – Karlín, Mar. Šesták.
Vyloučení: 7:6.

Sestava krumlovského Slavoje v porovnání s loňskou, která získala krajský primát, zchudla o osm borců z prvních dvou pětek, což se odráží ve výsledcích. Druhou letošní porážku utrpěli Krumlovští od Humpolce, jehož kádr dotváří skupina dorostenců. „Měli jsme podstatně víc šancí a střel, ale soupeř nám dal lekci z efektivity a výborně mu zachytal gólman,“ líčil krumlovský asistent Vilém Migl ml. „Když domácí viděli naše kluky s mřížkami, asi nás podcenili. Jednoduché to nebylo, ale dělali jsme minimum chyb, víc jsme chtěli a bojovali,“ těšilo kouče Jiřího Zoura.

TJ Jiskra Humpolec – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 3:2 sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)
Góly a nahrávky: 18. Brázda (Dolejš), 52. T. Dvořák, rozh. nájezd Loučka – 27. Moudrý, 58. Hejda (P. Bělohlav).
Rozhodčí: Hamr – T. Müller, Soukup.
Vyloučení: 8:10, navíc Dušek (Hluboká) 10 minut.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:1.Humpolečtí nastoupili v komorním složení se čtyřmi obránci a třemi útoky. Soupeř z Hluboké měl jen o dva beky víc. Podobně vyrovnaný byl i průběh souboje, ve kterém domácí dvakrát vedli a dvakrát připustili vyrovnání. Hosté v oslabení tři na pět ve 27. minutě nevyužili trestné střílení, hráči Jiskry jeli trestné střílení dvakrát v prodloužení a také nedali (D. Hřeben, T. Dvořák). V nájezdech rozhodl obránce Loučka. „Platíme daň za nezkušenost některých mladíků, ale dramatický zápas se určitě líbil divákům,“ ujistil domácí kouč Jiří Zour. „V zajímavém utkání byli výborní oba brankáři,“ všiml si jeho protějšek Miroslav Šulista.

HC Strakonice – TJ Jiskra Humpolec 7:4 (5:0, 1:2, 1:2)
3. Ruda (T. Růžička), 6. Dlouhý (Šebesta), 10. M. Všetečka, 10. M. Müller, 19, Major (Ruda), 28. M. Hrubý (J. Srb, T. Růžička), 55. Ruda (T. Růžička, Major) – 22. Kavka, 37. Hubata (Mar. Jelínek), 56. T. Dvořák.
Rozhodčí: D. Urban – Kubíček, Jan Lang.
Vyloučení: 5:3, navíc Kurečka (Strakonice) 10 minut, J. Šerák (Humpolec) 5 minut + do konce.
V oslabení: 1:0.

Strakoničtí  se sedmi obránci a deseti útočníky (od třetího dějství zapojili další čtyři hráče včetně náhradního brankáře) doma proti Humpolci, který měl k dispozici jen čtyři beky a tři útočné řady, rozhodli o výsledku pěti trefami v úvodní periodě. „Dávali jsme hezké góly po rychlých kombinacích. Jednoduše jsme přehrávali soupeře. Tempo následně polevilo pod dojmem jasného skóre,“ konstatoval manažer Roman Heimlich. „Domácí na nás vletěli ve velkém stylu. Letos hrají opravdu dobře. My jsme to od druhé třetiny zatáhli a zkoušeli hrát na brejky,“ uvedl kouč poražených Jiří Zour.

TJ Jiskra Humpolec – SK Telč 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
12. T. Dvořák (D. Hřeben), 15. Hubata (J. Šerák, L. Kavka), 40. Mar. Jelínek, 43. Loučka (D. Hřeben), 47. Zd. Jelínek (D. Hřeben) – 10. Jak. Prášek (Kubát), 43. Kubát TS.
Rozhodčí: Horáček – Bušta, J. Macháček.
Vyloučení: 7:6, navíc Tůma (Telč) 5 minut + do konce.

Borci humpolecké Jiskry se dali do kupy po chřipkové epidemii a byť stále měli jen čtyři obránce, postavili tři kompletní útoky a hned se to projevilo na výkonu ve vysočinském derby s Telčí. „Bušili jsme do soupeře, ale byli jsme plonkoví v koncovce. Zlomil to teprve třetí gól ve 40. minutě, který dal Martin Jelínek z úniku v oslabení,“ ohlížel se kouč Jiří Zour, jenž tentokrát nemusel do zbroje. „Třetí třetina už byla v režii domácích. Přesto musím pochválit Adama Havlíka, Davida Šebestu a sedmnáctiletého debutanta Honzu Lupače,“ uvedl telčský vedoucí František Čermák.

Milevsko - Humpolec 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)
Góly a nahrávky: 3. J. Müller (Suchan), 17. Suchan (J. Müller), 18. J. Müller (Kořánek), 20. Suchan (Štych, Kořánek), 29. T. Novotný (Sláma), 50. Buriánek (Votruba) – 50. Dolejš (L. Kavka, D. Hřeben).
Rozhodčí: Trnka – Brůha, Bušta.
Vyloučení: 6:6, navíc Čunát (Milevsko) 10 minut.
Využití: 1:1.

Souboj Milevska s Humpolcem neměl potřebné parametry a vyvíjel se jednoznačně ve prospěch domácích. „Proti téměř odevzdanému soupeři s desítkou statečných jsme se pomalu dostávali do tempa, ale jsme rádi za tři body,“ uvedl milevský kouč Luboš Krupka. Humpoleckou střídačku zkosila chřipková epidemie. K dispozici byl jediný gólman a dvě pětice do hry, z toho tři hošíci ročníku narození 2001 a obranu z nouze doplňující kouč Jiří Zour (ročník 1964). „Považuji za zázrak, že jsme to vůbec odehráli a nedostali větší rychtu,“ ulevil si žargonem nejstarší muž na kluzišti. (zdroj: www.jchokej)